AKTUALNOŚCI

Nagroda dla najlepszych uczniów

13 czerwca 2018 r. w murach ambasady RP w Budapeszcie odbyła się niecodzienna uroczystość. Uczniowie SPK, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a także angażowali się w sposób szczególny w życie szkolne zostali uhonorowani poprzez zaproszenie na specjalne spotkanie z Panem Ambasadorem J. Snopkiem i Panem Konsulem M.Sokołowskim. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze.

Dzień Dziecka

A tak dzieci z SPK w Budapeszcie bawiły się na tegorocznym pikniku z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji - od dmuchanych trampolin poprzez park liniowy po zabawy poprowadzome przez animatorów z Polski. Piękna pogoda, wspaniała zabawa i pyszne piknikowe jedzonko zapewniły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Nasi szkolni laureaci w konkursie "Być Polakiem"

Szanowni Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować,iż wśród zwycięzców tegorocznej edycji konkursu " Być Polakiem" znaleźli się uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Budapeszcie. Tytuł laureata konkursu uzyskała Zofia Bedyńska z kl. II gimazjum, a praca Toli Giszler z kl. IV SP została wyróżniona. Cieszymy się bardzo z sukcesu dziewcząt i gratulujemy serdecznie !!!

Wyjątkowy koncert

Wyjątkowi goście, wyjątkowy wieczór w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Budapeszcie !!! 30 kwietnia na szkolnym dziedzińcu odbył się niezwykły koncert w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Politechniki Łódzkiej pod dyr.prof. Ryszarda Osmolińskiego. "Muzyczna wycieczka" po polskich i nie tylko dziełach filmowych, którą nam zafundowano, pozostanie na długo w pamięci publiczności. Liczne bisy świadczyły o naszym zachwycie ! Dziękujemy za to, że byliście z nami ! I do szybkiego zobaczenia !!!!

Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską

23 kwietnia 2018 r. w ramach Dnia Otwartego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Budapeszcie odbyło się spotkanie ze znaną i bardzo cenioną w Polsce pisarką dla dzieci i młodzieży panią Anną Onichimowską. W czasie spotkania pani Anna zdradziła tajemnice warsztatu pisarskiego, opowiedziała o tym jak rodzą się pomysły na kolejne książki, a także z wielką życzliwością i zaangażowaniem odpowiadała na kolejne pytania młodszych i starszych czytelników.

Strony

Subskrybuj przy Ambasadzie RP w Budapeszcie RSS